W konkursowej rywalizacji stanęły zespoły: „szóstka” ze Szczecinka, SP1 w Człuchowie, SP w Świerczynie i szkoły w Niezabyszewie z filią w Rekowie oraz „czwórka” ze Świdwina. Uczestnicy odpowiadali na pytania przygotowane przez dziennikarzy i leśników. Rywalizacja była bardzo zacięta, liczył się także refleks, który decydował, kto pierwszy będzie odpowiadał na pytanie. W sumie uczniowie odpowiadali na kilkadziesiąt pytań. Naszą szkołę reprezentował zespół czwartoklasistów w składzie: Hanna Nowak, Antoni Kręzlewski, Gabriela Bakuła i Wojciech Wałaszczyk-Błaszczyk oraz pozostali uczniowie klasy 4b jako kibice. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o lesie, jednak oprócz wiedzy liczyło się opanowanie i refleks. W efekcie drużyna „Bratki” zajęła 3 miejsce. GRATULUJEMY - liczy się dobra zabawa i wiedza.W nagrodę każdy otrzymał bon do elektromarketu. Po zaciętej rywalizacj, opadnięciu emocji, zawodnicy i kibice quizu zostali podjęci przez leśników swojskimi smakołykami: pierogami z borówkami, pajdą chleba ze smalcem, ogórkami kiszonymi, sokiem oraz kanapkami.