20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Warto przypomnieć, iż szczególną rolą Polski było uchwalenie Konwencji, która brała udział w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski działający w nasze szkole wraz ze szkolnym rzecznikiem praw dziecka p. Agnieszką Sroką postanowili uczcić ten dzień w szczególny sposób. Przygotowaliśmy prezentację multimedialną dla wszystkich uczniów naszej szkoły, która dotyczyła praw dziecka. Następnie przedstawiciele SU podczas godzin wychowawczych przygotowali projekty klasowe, które następnie zostały zaprezentowane na holu głównym naszej szkoły. W piątek, tj. 20 listopada, uczniowie uczestniczyli w szkolnym happeningu, podczas którego kwestowali swoje prawa.