29 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Krótki apel okolicznościowy przygotowany został przez klasę V c pod kierunkiem pani Magdaleny Kulik. Uczniowie uczcili te wydarzenie opowieścią o historii narodu polskiego, jego wzlotach i upadkach, okolicznościach uchwalenia konstytucji. Całość wzbogacił pieśniami patriotycznymi szkolny chór. Następnie klasy piąte i szóste wzięły udział w turnieju historycznym pt. ,,Co wiem o konstytucji 3 Maja?", przygotowanym i przeprowadzonym przez nauczyciela historii Bożenę Binkiewicz. Odpowiadając na pytania, rozwiązując rebusy historyczne, układając puzzle tematyczne, wykazując się wiedzą z zakresu źródeł ikonograficznych, uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu majowej konstytucji i Sejmu Wielkiego. Walka była bardzo zacięta, a poziom wiedzy uczniów naprawdę imponujący. Zwyciężyła drużyna z klasy VI a, drugie miejsce zajęła klasa V c, a trzecie V b. Gratulujemy rzetelnej wiedzy!!! Konstytucja 3 Maja mimo krótkiego okresu obowiązywania, zapisała się w kartach historii bardzo chwalebnie. Po raz kolejny udowodniliśmy światu, że Polak potrafi wznieść się ponad innych, powstać z upadku i dać przykład walki o wspólne dobro.