Uczniowie uczęszczający na kółko przyrodnicze pod opieką pani Moniki Mielnik wzięli udział w spotkaniu z ornitologiem i leśnikiem dr. inż. Andrzejem Brusiło. Konferencja odbyła się w ramach cyklu „Las bliżej nas” prowadzonego przez miejską bibliotekę publiczną w Szczecinku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć swoje miasto przez „leśne” okulary odkrywając, że każdy zielony zakątek nadaje się na dom dla ptaków. A może już niedługo i my zbudujemy swoją pierwszą budkę lęgową i będziemy czekać na jej lokatorów? Tworząc w ten sposób swój własny miejsko-leśny zakątek. Fruwające i ćwierkające zwierzęta zieleni miejskiej obudziły w naszych uczniach ciekawość do bliższego poznania ich barwnego świata. Do domów rozeszliśmy się pełni ZIELONEJ ENERGII!