Nierozerwalnym elementem Świąt Bożego Narodzenia obok karpia są życzenia. Już od 14 lat Szkoła Podstawowa nr 1 organizuje międzyszkolny konkurs literacki na ,,Najpiękniejsze życzenia świąteczne”. 9 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i nagrodzenie zwycięzców. Organizatorzy podkreślili, że każde z nadesłanych życzeń było wyjątkowe i mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego też najlepsze prace zostały uhonorowane równorzędnymi nagrodami i tytułem laureata. Wśród zwycięzców znalazło się troje uczniów z naszej szkoły: Marta Lewandowska i Julia Kubiak, przygotowywane przez panią Bożenę Binkiewicz i Emil Siwek przygotowywany przez panią Ewę Wiśniewską. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych literackich sukcesów!