Dnia 15 marca uczniowie trzeciej klasy wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach - odwiedzili oni swoich starszych kolegów i koleżanki z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV i najpierw skorzystali z usług fryzjerskich, a następnie wspólnie przygotowali owocową sałatkę. Mieli oni okazję skorzystać z usług fryzjerskich, gdzie każdy z nich "nabył" nową fryzurę - dziewczęta bujne loki i upięcia, chłopcy natomiast irokezy. Kolejnym etapem wizyty były zajęcia kulinarne. Pan Łukasz Szymański, nauczyciel zawodów gastronomicznych w ZS nr 2, pomógł uczniom przygotować pyszną sałatkę. Trzecioklasiści po wysłuchaniu kilku rad nauczyciela przystąpili do wspólnego krojenia owoców, a następnie przygotowywania sałatki. Znalazły się w niej świeże owoce, takie jak kiwi, gruszki, jabłka, pomarańcze czy winogrona. Na zakończenie uczniowie skonsumowali przyrządzone danie.