Na drugi dzień  uczniowie spotkali się z panem przewodnikiem, który oprowadzał po skansenie w Szymbarku. Uczestnicy wycieczki zobaczyli „ Najdłuższą Deskę Świata”, która została wycięta z daglezji. Kolejnym obiektem na terenie CEiPR wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa, a który obejrzeli wycieczkowicze, był „ Największy Fortepian Świata”. Oprócz rekordowych obiektów, uczniowie zwiedzili Dom Sybiraka z łagrem, Bunkier i Pomnik Gryfa Pomorskiego, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Dom Powstańca Polskiego z Adampola, Kościółek św. Rafała  Kalinowskiego. Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzanie „Domu do Góry Nogami”. Jest to drewniany dom, który został postawiony na dachu. Zwiedzający dom na własnej skórze odczuli efekty zawirowań błędnika. Wizyta w sklepie z pamiątkami i wyrobami ludowymi oraz wykonanie pamiątkowych fotografii zakończyła zwiedzanie. Wycieczka przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze oraz cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony młodych turystów. Wspomnienia, emocje i refleksje pozostaną na długo w pamięci uczniów.