Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8a Maria Arsoba została laureatką organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie -   konkursu Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię.

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów zachodniopomorskich szkół wiedzy historycznej, poznawanie swoich historii rodzinnych, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych oraz doskonalenie własnego warsztatu piśmienniczego. Zadaniem uczestników było napisanie pracy historyczno-literackiej pt. Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię, która miała zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią. Na konkurs wpłynęło aż 80 prac, a komisja konkursowa składająca się z pracowników kuratorium oświaty oraz archiwum państwowego wyłoniła laureatów konkursu. Praca Marysi powstała pod kierunkiem p. A. Ulikowskiej. Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu:)