Na przełomie maja i czerwca uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą wzięli udział w Ogólnoplskim projekcie pt." Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju".Polegał on na  przeprowadzeniu lekcji i zaprojektowaniu otoczenia (stworzeniu makiety) przyjaznego ludziom i zwierzętom. Efektem przeprowadzonej lekcji oraz stworzonej makiety były zdjęcia gotowego projektu wraz z opisem zaproponowanych rozwiązań.Wpłynęło ponad 1000 prac, które oceniało jury:Niemiecka Fundacja Federalna Środowiska Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU),przedstawiciele wydawnictwa SIGMA, miesięcznika AURA, doradcy metodyczni oraz egzaminatorzy OKE Kraków i Fundacji Uniwersytet Dzieci. Do najważniejszych kryteriów oceny prac zaliczały się: oryginalność pracy, autorski charakter koncepcji opracowania, walory merytoryczne oraz zrozumiały język przekazu. Mimo iż, nie wygraliśmy to naszym sukcesem jest to, że potrafiliśmy pracować w zespole i wspólnymi siłami stworzyć makietę, która zainteresowała jury, a przy tym świetnie się bawiliśmy.