Pod takim hasłem 21 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  W upamiętnianiu tego ważnego dla dzieci święta udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. W tygodniu poprzedzającym uroczystości, nauczyciele zorganizowali lekcje wychowawcze, na których dzieci mogły pogłębić wiedzę na temat swoich praw, podczas tych lekcji uczniowie wykonali prace plastyczne informujące o prawach dziecka oraz organizacjach wspierających i czuwających nad ich przestrzeganiem. Prace te zostały wyeksponowane na głównym holu szkoły. Uczniowie klas I – III w dniu dzisiejszym obejrzeli film ,,Król Maciuś Pierwszy”. Klasa VI a wraz z wychowawcą – Magdaleną Kulik przygotowała krótką inscenizację na temat praw dziecka, którą zaprezentowano oddziałom przedszkolnym i klasie II d. Klasy IV – VI uczestniczyły uroczystym apelu, w czasie, którego nauczycielka historii i społeczeństwa – Bożena Binkiewicz zaprezentowała prezentację multimedialną na temat praw i obowiązków uczniów naszej szkoły, a następnie przedstawiła film poświęcony Januszowi Korczakowi- człowiekowi, który stał się symbolem miłości do dzieci i walki o ich prawa.