Uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły biorą udział w Programie Eko Krono. Celem programu jest edukacja ekologiczna dzieci. Realizacja projektu odbywa się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Manowie, gdzie  23 listopada  2016 odbyły się pierwsze zajęcia z tego cyklu. Uczestnikami  byli uczniowie klasy 5c i 4d.Część zajęć odbywała się w sali wykładowej ,gdzie uczestnicy  uczyli się rozpoznawać gatunki drzew rosnących w naszych lasach oraz  gatunki zwierząt, które można tam  spotkać. Dzieci  uzyskały dużo  informacji  jak chronić lasy i swoje  najbliższe otoczenie. Uczestnicy poznali cykl wykorzystania drewna poużytkowego. Ważnym elementem były zajęcia w terenie, gdzie obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i przygotowania zwierząt do zimy. W pięknej wiacie edukacyjnej uczestnicy otrzymali ciepły posiłek. Robiliśmy zdjęcia na tle jesiennego lasu. Zajęcia i cały pobyt bardzo podobał się wszystkim uczestnikom. Sponsorem wyjazdu,   poczęstunku oraz zajęć była firma Kronospan oraz Polski Związek Łowiecki.