Dnia 17 marca w szkole podstawowej w Barwicach odbyła się impreza prozdrowotna pt. "Przemoc boli". Przed licznie zgromadzoną społecznością barwickiej szkoły wystąpiła rzecznik Komendy Powiatowej Policji pani Anna Matys z prelekcją podejmującą problem przemocy w szkole. Następnie pani  Izabela Jadwiżyc, z Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Szczecinku wygłosiła prelekcję pt. "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Aplauzem zgromadzonych cieszyły się występy artystyczne, które wspólnie przygotowali uczniowie naszej szkoły i Gimnazjum nr 1. Pokazano  inscenizację pt. : „Przemoc boli” przygotowaną przez uczniów klasy IV b pod opieką pani Joanny Szczepańskiej oraz gimnazjalistów, pod kierunkiem Alicji Berć.