Z okazji Światowego Dnia Ziemi w dniu 21 kwietnia w świetlicy szkolnej poruszono tematykę związaną z ekologią i ochroną naszej planety Ziemi. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w zajęciach dotyczących ochrony życia roślin i zwierząt. Uczniowie tworzyli plakaty nawołujące do konieczności dbania o środowisko naturalne. Odbył się również konkurs plastyczny po hasłem "Przyjaciel przyrody". Podczas zajęć wychowankowie brali udział w zabawach ekologicznych, układali zagadki o zwierzętach. Dzień Ziemi w naszej świetlicy trwa nie tylko jeden dzień. Od początku roku realizujemy wiele akcji proekologicznych. Wszyscy możemy dbać o naszą planetę poprzez segregowanie śmieci, dbanie o zwierzęta i rośliny.