Wycieczka  klasy 5 b i 5s  już  za nami! W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę  klasy pojechały do wspaniałych miast aby zwiedzać min.:  muzeum historyczno-etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego  w Chojnicach, Zamek Krzyżacki w Malborku oraz Wzgórze Katedralne we Fromborku. Opiekunowie wycieczki p. Zuzanna Żelazna- Nowak, O. Jankowska oraz K. Domańska  także podziwiały  zabytki najwyższej klasy. Słuchaliśmy naprawdę ciekawych historii przewodników, którzy starali się przykuć uwagę  dzieci wszelkimi sposobami, opowiadając ciekawostki o średniowiecznych mieszkańcach zamku w Malborku, budowie planetarium we Fromborku, oraz ciekawostkom z życia M. Kopernika. W  Chojnickim muzeum dzieci poznały historię powstania haftu, starego rzemiosła oraz wyposażenia dawnych domów zwykłych mieszczan.  Zadowoleni i nieco zmęczeni do dzisiaj wspominamy tą ciekawą wyprawę, która zachęciła nas do poznania historii, zintegrowała klasy oraz była możliwością do zakupienia miecza lub figurki rycerza. Było super!