14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji lekcje matematyki w klasach 4-8 były poświęcone tej właśnie niezwykłej liczbie. Dzień ten obchodzony jest na świecie 14 marca ze względu na podobieństwo rozszerzenia dziesiętnego liczby do daty 14 marca, którą w USA zapisuje się w formacie 3.14. Pierwszy raz świętowano na cześć liczby Pi w 1988 roku z inicjatywy Larry’ego Shawa w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego, jednego z czołowych twórców polskiej szkoły matematycznej i geniusza Alberta Einsteina. Na lekcjach układano miasto liczby Pi, parkietaże, rebusy, było też wyzwanie którego bohaterką była oczywiście słynna ludolfina. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i kreatywność.

Dzisiaj (10.03) klasa IIc podjęła duże wyzwanie. Wspólnie tworzymy lapbook na podstawie lektury pt. "Pamiętnik Czarnego Noska".  Uczniowie niezwykle zaangażowani pokonywali kolejne etapy pracy i zaskoczyli niezwykłą kreatywnością.

W dniu dzisiejszym (8.03)w klasie 1a został urządzony salon kosmetyczny dla dziewczynek. Był kwiaty, kosz słodkości. Uczniowie poznali też historię kobiet które zmieniły świat. Była ciekawa historia o jedynej kobiecie na świecie z 2 nagrodami Nobla Maria Skłodowska -Curie, malownicza opowieść o Fridzie Khalo, a świat mody przybliżyła uczniom postać Coco Chanel. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również postać jednej z najlepszych tenisistek na świecie Sereny Williams.