• slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1
  • slider1

Wspaniały dzień pełen nauki, przyrody i świetnej zabawy! Klasa 4s wybrała się na wyjątkowe warsztaty ekologiczne do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Manowie. Nasza przygoda rozpoczęła się od niezwykle ciekawej prelekcji. Dowiedzieliśmy się wielu fascynujących ciekawostek o zwierzętach żyjących w naszych lasach oraz przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w lesie. Następnie przyszedł czas na quiz o tematyce ekologicznej, w którym mogliśmy wykazać się czujnością, pamięcią i własną wiedzą. Po części naukowej udaliśmy się na ognisko z kiełbaskami oraz integrację na świeżym powietrzu. Na pożegnanie każdy z nas otrzymał miły upominek, który będzie wspaniałą pamiątką z tego udanego wyjazdu. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi ekologicznej wiedzy! Dziękujemy firmie Kronospan za zorganizowanie wycieczki.

 
Dziś (17.06)odbył się uroczysty apel podsumowujący konkursy zorganizowane w drugim semestrze roku szkolnego dla klas 1-3 ora 4-8. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz nauczycieli, które zostały wręczone prze Panią Dyrektor Jolantę Subzdę- Tkaczuk, przedstawicielkę Rady oraz nauczycieli organizujących konkursy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów oraz dziękujemy za ich zaangażowanie i kreatywność. Podczas apelu gościliśmy również przedstawiciela Policji, który przypomniał uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Życzymy bezpiecznego i udanego letniego wypoczynku wszystkim uczniom i ich rodzicom.

18 czerwca 2026 r. klasa 3e wraz z wychowawczynią, Panią Eweliną Wiśniewską, odwiedziła Szkołę Podstawową nr 6 przy ul. Armii Krajowej. Na miejscu uczniów powitała Pani Dorota Ludka oraz starsi koledzy z klasy 7, którzy z uśmiechem oprowadzili młodszych gości po budynku. Po krótkim zwiedzaniu trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach chemicznych, podczas których – obserwując i eksperymentując – bawili się znakomicie. Atmosfera była sprzyjająca, pełna pozytywnej energii, a uczniowie mogli poczuć przedsmak tego, co czeka ich w starszych klasach. Do zobaczenia we wrześniu w klasie 4!

Uczniowie klas ósmych w ramach projektu szkolnego mieli za zadanie sfotografować tablice informacyjne dotyczące dofinansowań z Unii Europejskiej. Celem tego działania było sprawdzenie, na co przeznaczane są środki unijne w ich najbliższym otoczeniu. Okazało się, że Szczecinek aktywnie korzysta z funduszy UE, realizując wiele ważnych inwestycji. Najwięcej środków przeznaczanych jest na ochronę środowiska, w tym modernizację systemów gospodarki wodnej, rozwój terenów zielonych oraz działania proekologiczne.

 

Czytaj więcej...

 W klasie VI kontynuujemy zabawę w poznawanie smaków kuchni krajów, o których uczymy się na lekcjach historii. Poznaliśmy już kuchnie i smaki: Grecji, Włoch oraz Polski. Ponieważ mieliśmy lekcje o odkryciach geograficznych i nowych warzywach i owocach, które trafiły na stoły europejskie; pojawił się pomysł, że tym razem wspólne sporządzimy posiłek w kuchni szkolnej. Uczniowie przynieśli produkty. Chłopcy zajęli się przygotowaniem kanapek, a dziewczęta zrobiły sałatki.

 

Czytaj więcej...