Na podsumowanie działu "Ułamki dzisętne" uczniowie kl. 5a wykonywali projekt matematyczny pt."Towja sałatka owocowa". Brali udział w konkursie na najlepszą sałatkę owocową. Musieli użyć swojej wyobraźni, aby zaimponować ekspertom, jednak mieli  ograniczony budżet. Na potrzeby tego konkursu owoce sprowadzono z całego świata. Wybarli się  na targ  i musieli wybrać co najmniej 5 różnych owoców, aby przygotować sałatkę. Nie mogli  przekroczyć budżetu. Waga owoców (w kilogramach) musiałą być inna dla każdego z wybranych owoców. Obliczali sumę wydatków na owoce, wymyślali nazwę swojej sałatki i musieli ją narysować. Realizacja projektu umożliwiła uczniom rozwijanie zainteresowań poznawczych, zastosowanie zdobytej wiedzę w praktyce oraz kształtowała podejmowanie samodzielnej pracy i własną inicjatywy twórczej.