Dnia 21 czerwca uczniowie klasy 5a uczestniczyli w terenowych zajęciach ekologicznych przeprowadzonych przez leśników z Nadleśnictwa Czarnobór. Z zainteresowaniem obejrzeli ekspozycje zwierząt umieszczonych w „Dziupli ekologicznej” i wysłuchali ciekawych informacji na temat zwyczajów życiowych zwierząt zamieszkujących ekosystemy leśne. Kolejną atrakcją było poznanie zasad działania monitoringu leśnego i obserwacja obszarów leśnych za pomocą umieszczonych w terenie kamer. Po zajęciach stacjonarnych uczniowie udali się w teren gdzie pod opieką pracowników nadleśnictwa, uczetniczyli w grze quest. Wszyscy uczestnicy za swoją pracę nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Zajęcia zakończyły się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i zabawą na świeżym powietrzu.