Dnia 4 października klasy: 6a, 6b, 7b i 7c wzięły udział w warsztatach komiksu prowadzonych przez Jarosława "Jaro" Wojtasińskiego na  terenie Centrum Konferencyjnego Zamek. Jarosław "Jaro" Wojtasiński – to polski satyryk, twórca komiksów, rysownik, laureat nagród w konkursach na rysunek satyryczny jest kontynuatorem popularnej serii komiksów, zapoczątkowanej przez Jerzego Wróblewskiego, których bohaterem jest „Binio Bill”. Podczas warsztatów pan Jarosław wprowadził uczniów w tajniki tworzenia komiksów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się czym jest komiks, w jaki sposób powstaje i skąd czerpać pomysły na jego historie. Następnie uczniowie pod czujnym okiem naszego gościa podjęli próbę stworzenia swoich własnych postaci komiksowych. Tworząc komiksy uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.