Dnia 15 maja uczniowie klasy IIIc uczestniczyli w zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Zajęcia prowadziły studentki wyższej uczelni. Celem głównym zajęć było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia. Dzieci podczas tych zajęć utrwaliły zasady zdrowego odżywiania, a zwłaszcza spożywania owoców i warzyw – źródła witam tak potrzebnych do prawidłowego rozwoju dziecka. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Dbam o zdrowie”. Brali udział w dyskusji na temat tego czym jest zdrowe odżywianie. Byli bardzo aktywni podczas prezentacji piramidy żywieniowej połączonej z quizem, który polegał na zadawaniu pytań i aktywizacji dzieci. Studentki wraz z dziećmi w ramach zajęć praktycznych wykonały sałatkę owocową. Na zakończenie zajęć, po ewaluacji, wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali książeczki o zdrowym stylu życia.