Doświadczenie i obserwacja to najskuteczniejsze sposoby zdobywania wiedzy. Dlatego uczniowie naszej szkoły uczestniczący w projekcie edukacyjnym ,,Pomorze jakiego nie znamy” 22 kwietnia wybrali się na wycieczkę edukacyjną szlakiem zamków krzyżackich. Zwiedziliśmy ruiny najdalej na zachód wysuniętego zamku w Czarnem, rekonstrukcję zamku w Człuchowie oraz doskonale zachowany zamek w Bytowie. Poznaliśmy historię zakonu krzyżackiego, dzieje  konfliktów z Polską oraz ich stosunki z władającymi na Pomorzu Gryfitami. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie mieszkańców tych zamków i ich relacje z miejscową ludnością. Po powrocie wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że stara zasada mówiąca, że wycieczki kształcą jest w pełni uzasadniona!!!!