26 kwietnia w ramach realizacji programu "Trzymaj formę" odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z panią dietetyk Eweliną Wieczorek i Panią Izabellą Jadwiżyc z Wydziału Promocji Zdrowia ze szczecineckiego Sanepidu. Obie panie przeprowadziły prelekcję na temat zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Były też przepisy na różne sałatki, które cieszyły dużym zainteresowaniem. Po prelekcji odbyła się degustacja smacznych i zdrowych sałatek, które przygotowali sami uczniowie. Przy okazji można było wykonać pomiar wagi z wyznacznikiem BMI oraz obliczeniem objętości procentowej tłuszczu pozaotrzewnowego i procentowej ilości mięśni. Waga wyznaczała w zależności od wieku i wskaźnika BMI dzienne zapotrzebowanie na kilokalorie.