Dnia 9 maja w kinie "Wolność" odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa "Zawsze trzymam fromę" zorganizowana przez szczecinecki sanepid i skierowana do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Spotkanie zainaugurował krótki film edukacyjno – profilaktyczny pn. „Przemoc w szkole”, który wzbogacony był przez komentarz pani policjantki Anny Matys ze szczecineckiej jednostki.Strażacy przypomnieli uczniom na czym polega  i jak udzielić piewrsze pomocy poszkodowanym. Swoją formę zaprezentowały dziewczęta z naszej szkoły trenujące pod kierunkiem pani Wioletty Szydlak, a zadaniem kolejnego prelegenta – pani  Izabeli Jadwiżyc ze szczecineckiego sanepidu było ukazanie zagrożeń związanych z nieprawidłowym odżywianiem przez dzieci.Inscenizacja pt.: „Przemoc boli”, którą wspólnie przygotowali  uczniowie klasy IV b nasze szkoły pod opieką pani Joanny Szczepańskiej oraz gimnazjalistów, pod kierunkiem Alicji Berć pokazała, że uczniowie nie zgadzają się na agresywne zachowania. Następnie została przedstawiona  sztuka teatralna pt. „Romeo i Julia” zrealizowana przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii pod kierunkiem Anny Gościńskiej i Iwony Gasiul. Na koniec zaprezentował się szkolny kabaret „DESKA” z Gimnazjum nr 1 pod opieką Anny Gościńskiej. Całe przedsięwzięcie pokazało że wszyscy razem trzymamy formę!!!