W organizacji akcji pomogła Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz sponsorzy: firma Eurocopert, pan Radosław Lubczyk poseł na sejm RP, Lasy Państwowe w Szczecinku, pan Krzysztof Wronowski i firma Anvil-Art, pan Wojciech Janicki i firma Twoje Centrum Nieruchomości oraz Zakład Karny w Szczecinku. Dzieci otrzymały również soki i drobne upominki od firmy Biurkom Flampol lokalnego producenta Oryginalnych Soków. Podczas imprezy odbyły się zajęcia plastyczne oraz wystawa prac dzieci. Imprezę zaszczyciła swoją obecnością autorka książek pani Elżbieta Zubrzycka, która z wielkim zaciekawieniem słuchała naszych młodych czytelników i sprezentowała im trzecią część przygód Filipa ze specjalną dedykacją. Akcja "Rodzinnego Czytania" okazała się wielkim sukcesem i była okazją do zintegrowania się społeczności szkolnej i lokalnej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie naszym uczniom i rodzicom.