Uczniowie naszej szkoły w dniach 16-17 maja wzięli udział w akcji przeprowadzonej przez Fundację Ewy Naworol. Celem spotkań była edukacja dzieci w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie obcować i  komunikować się ze zwierzętami. Zwrócono uwagę dzieci i dorosłych na sygnały wysyłane przez psy wyrażane przez mowę ich ciała. Przekazano zasady odpowiedzialnego wychowania psa, zmniejszenia liczby pogryzień przez psy poprzez edukację dzieci. Zapoznano z zasadami prawidłowego odżywiania psów i kotów opartymi na filozofii zdrowego żywienia powstałej w Kanadzie.Uczniowie zostali obdarowani atrakcyjnymi materiałami edukacyjnymi. Dzięki tej akcji nasze dzieci będą potrafiły odpowiedzialnie zajmować się swoimi zwierzakami.