Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych uczestniczyli w zajęciach sportowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Następnym punktem był muzyczny spektakl familijny w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. „Pchła Szachrajka” zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej, a także ma za sobą głęboką teatralną tradycję z wielkimi kreacjami Anny Seniuk i Ireny Kwiatkowskiej w roli głównej. Spektakl wciągnął młodych widzów do wspólnej teatralnej zabawy. Żywa, ciekawa muzyka, doskonałe aranżacje, dynamicznie zmieniające się obrazy, perfekcyjnie dopracowane kostiumy oraz zabawa słowem i teatralną konwencją ujęła czwartoklasistów. Na koniec uczniowie wzięli udział w Escaperoomie -  logicznej grze zespołowej, w której należało rozwiązać zagadkę za pomocą szeregu rebusów, zadań, łamigłówek i szyfrów. Szczęśliwi, zadowoleni  i pełni doznań uczniowie wrócili do Szczecinka. Z przejęciem opowiadali o swoich wrażeniach rodzicom,  którzy już na nich czekali.