- kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, chorych, wykluczonych,

- motywowanie uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi, chorymi, znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej,

- budowanie poczucia wspólnoty grupowej,

- budowanie pozytywnego obrazu siebie i zwiększenie poczucia własnej wartości,

- rozwój empatii.

Wspólna praca uczniów z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia ATUT pozwoli zintegrować się z lokalnym środowiskiem. Ponadto uwrażliwi na potrzeby osób niepełnosprawnych i wykształci empatię oraz postawy tolerancji wobec innych. Te działania stanowią pewnego rodzaju „terapię dobrem”, która pomaga uczniom ustalić odpowiednio priorytety życiowe i umożliwia osiągnięcie sukcesu w społeczności szkolnej i lokalnej, szczególnie tej młodzieży, która doświadcza wielu niepowodzeń życiowych. Koordynatorkami projektu są : p. Alicja Berć i p. Joanna Wróblewska.