Pierwszy w historii Szczecinka Bieg dla dzieci z okazji Dnia Niepodległości odbył się w piątkowy poranek (10 listopada), kilkuset uczniów szczecineckich szkół ubranych w biało- czerwone barwy spotkało się na Strefie Aktywnego Wypoczynku, aby wspólnie upamiętnić 99 rocznicę niepodległej Polski. Dzieci wraz z nauczycielami przebiegły symboliczne jedno okrążenie wokół znajdującego się tu akwenu wodnego. W imprezie wziął  udział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, który objął swoim patronatem to wydarzenie  oraz oficjalnie otworzył pierwszy Dziecięcy Bieg Niepodległości. Organizatorem całej imprezy była nasza szkoła, która zaprosiła do współorganizacji Szkołę Podstawową nr 7. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy biegu stanęli do wspólnego pamiątkowego  zdjęcia. Wydarzenie to będzie kontynuowane w kolejnych latach i najpewniej  na stałe wpisze się do kalendarza szczecineckich wydarzeń.