W piątek - 10 listopada w naszej szkole w Szczecinku uroczystą akademią uczciliśmy Dzień Niepodległości. Obchodom towarzyszyła myśl przewodnia „Cieszmy się wolnością”. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali krótkiego wykładu, obejrzeli prezentację multimedialną, zapoznani zostali z wynikami wcześniej przeprowadzonej wśród uczniów ankiety na temat tego święta. Śpiewały zespoły wokalne pod kierunkiem p. Bożeny Kani i p. Lucyny Kosińskiej. Jednak najważniejszym punktem programu było wspólne śpiewanie przez uczniów i nauczycieli patriotycznych piosenek. Z entuzjazmem odśpiewano „O mój rozmarynie”, „Pierwszą Kadrową”, „Marsz Pierwszej Brygady” i „Rotę”. Po zakończeniu akademii uczniowie zostali zaproszeni na biało - czerwoną biesiadę. W holu szkoły prezentowano pięknie udekorowane stoiska i przygotowany przez uczniów biało - czerwony poczęstunek. Wszystkie stoiska wzięły udział w konkursie „Biało - czerwona biesiada”. Rywalizację o Puchar pani Dyrektor wygrała klasa 5b, dwa równorzędne drugie miejsca zdobyły klasy 5a i  gimnazjalna 3e.  Za przygotowanie imprezy odpowiedzialne były p. H. Janicka i p. A. Ulikowska.