5 grudnia uczniowie klasy II b wzięli udział w warsztatach cukierniczych zorganizowanych w cukierni "Pianowscy". W trakcie warsztatów nie tylko poznali tajemnicę powstawania ciasta do wyrobu pierniczków, ale także dowiedzieli się, co powoduje ich piękny zapach, kojarzący się ze świętami Bożego Narodzenia. Kiedy ciasto było już dostatecznie wyrobione, wycinali z niego choinki, dzwoneczki, gwiazdy i inne figurki. Własnoręcznie zrobione ciasteczka trafiły do pieca, a później.... zostały zjedzone. W trakcie oczekiwania na piekące się łakocie, dzieci pięknie ozdabiały kolorowym lukrem pierniki przygotowane specjalnie dla nich przez pracowników cukierni. Mogły je później zabrać do domu. Być może, niektóre z nich staną się podarunkiem?.... Warsztaty zakończyły się dodatkową niespodzianką - spotkaniem z Mikołajem, od którego każde dziecko dostało prezent.