8 grudnia uczniowie klas IV uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej. Podczas spotkania dzieci zostały poinformowane o niebezpieczeństwach związanych z pojawieniem się tlenku węgla, potocznie zwanego czadem, poznały praktyczne rady jak zabezpieczyć się przed jego pojawieniem oraz miały okazję zobaczyć, jak działa czujka tlenku węgla. Strażacy poinformowali uczniów jak udzielać pierwszej pomocy osobom, które doznały zatrucia czadem. Kolejnym punktem wizyty było przypomnienie oraz omówienie znaków ewakuacyjnych znajdujących się na terenie szkoły. Ponadtoratownicy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli o numerach alarmowych, a także o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej w wypadku niebezpieczeństwa. Uczniowie klas IV z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu.