Z okazji tego święta Samorząd Uczniowski wraz z uczniami z klasy 5b i 6c oraz grupami tanecznymi z klasy 5c przygotowali uroczystą akademię, która miała miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły. Wzięli w nim udział niezwykle zdolni: śpiewający, grający i tańczący uczniowie pod kierunkiem p. Oksany Myc – Łęczyckiej, Ewy Wiśniewskiej, Wioletty Szydlak, Bożeny Kani oraz Magdy Kraszczyńskiej – Budnickiej. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca naszej szkoły Joanna Cukrowska oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczając kwiaty Dyrekcji złożyli najserdeczniejsze życzenia naszym nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno - wychowawczej Dyrektor Szkoły Pani Danuta Wachowicz - Kram wręczyła wyróżniającym się nauczycielom nagrody dyrektora szkoły. Po części oficjalnej głos zabrali prowadzący galę - uczennica z klasy 6c oraz uczeń z klasy 5b. Koncert przeplatany był ciekawymi „informacjami prosto z Dziennika TV hd SP6” oraz aranżacjami teatralnymi .