Uczniowie z klasy 1b pod opieką pani Renaty Masznicz biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Uczymy Dzieci Programować". Najmłodsi (może też przyszli) programiści doświadczają, że programowania można się uczyć od najmłodszych lat, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na każdej edukacji, m.in. matematycznej, artystycznej, językowej czy fizycznej. Raz w tygodniu uczniowie realizują zadania edukacyjne zawarte w programie z użyciem Ozobotów, ale nie tylko. Są one powiązane z aktualnie opracowywaną tematyką podczas lekcji. Podsumowaniem programu będzie międzyszkolna wymiana doświadczeń pod hasłem "Programowanie nie zna granic". Pierwsze zadania już za nami!