Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: p. Irena Hanus i p. Barbara Jarocińska, od wielu lat współpracują z Fundacją "Okaż Serce Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym". Co roku udaje się zorganizować około 10 akcji charytatywnych na rzecz tej fundacji. W tym roku szkolnym przeprowadzono już trzy takie zbiórki w dniach: 8-9.03.2017 r., 16-17.02.2018 r. oraz w miniony weekend 16-17.03.2018 r. Należy podkreślić niezwykłe zaangażowanie młodzieży z klas gimnazjalnych w ten rodzaj pomocy osobom potrzebującym, nie szczędzą bowiem oni swojego czasu i z radością wykonują pracę wolontariuszy. Dobre projekty wymagają wielu rąk do pracy, dlatego też dziękujemy rodzicom młodzieży za umożliwianie swoim dzieciom wzięcia udziału w tych akcjach, pracownikom supermarketów TESCO oraz NETTO za życzliwość i współpracę. Szczególne podziękowanie należy się też naszej p. pedagog Ewie Gaworskiej za pomoc w opiece nad wolontariuszami.