Od wielu lat nasza szkoła realizuje Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę” współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności”. Celem programu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Dnia 11 kwietnia  w ramach realizacji programu „Trzymaj formę" w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z panią dietetyk Eweliną Wieczorek i panią Izabelą Jadwiżyc z Wydziału Promocji Zdrowia ze szczecineckiego Sanepidu. Pani dietetyk przeprowadziła prelekcję na temat zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Udzieliła uczniom cennych rad i wskazówek na temat właściwego odżywiania się. Na spotkanie uczniowie przygotowali pyszne sałatki owocowe i jarzynowe. Po prelekcji odbyła się degustacja smacznych i zdrowych sałatek.