Uczniowie brali udział w rozmaitych prelekcjach, które przestrzegały przed uzależnieniami, a także informowały jak ustrzec się przed przemocą i gdzie szukać pomocy. O tę część zadbały: Izabela Jadwiżyc ze szczecineckiego sanepidu, sierżant Ewa Żaglewska oraz Paulina Peciak- Nazarewska ze Straży Miejskiej. O część artystyczną zadbała p. Anna Gościńska z grupą teatralną i kabaretem „DESKA” oraz  p. Alicja Berć, p. Joanna Wróblewska i p. Katarzyna Wilczyńska z bajką terapeutyczną „Najlepiej być sobą” przygotowaną wspólnie z dziećmi i młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy i finansowaniu przez Urząd Gminy Barwice.