Organizatorzy uroczystości oraz zaproszeni goście w swych przemówieniach przybliżyli statystyki dotyczące szkół, docenili zaangażowanie oraz efekty pracy dyrektorów, pedagogów, obsługi szkół i rodziców. Zapewnili, że nadal będą wspierać działania edukacyjne oraz służyć pomocą w realizacji priorytetów wyznaczonych przez Ministerstwo. Życzyli nauczycielom powodzenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, a uczniom wielu sukcesów i radości w nowym roku szkolnym. Inauguracja roku szkolnego była również znakomitą okazją do wręczenia nauczycielom aktów nadania nauczyciela dyplomowanego oraz mianowanego. Tegoroczne obchody związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 zakończył program artystyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Zważając na miejsce, w którym odbywała się uroczystość, nie mogło zabraknąć także sportowego akcentu. Zaproszeni goście mieli okazję, jako jedni z pierwszych, przetestować nowy obiekt i sprawdzić się w rzutach do kosza.