Czytanie powieści Stefana Żeromskiego rozpoczęli zaproszeni goście, następnie nauczyciele naszej szkoły, panie Joanna Nowak, Oksana Myc - Łęczycka, Magdalena Kraszczyńska - Budnicka, Aleksandra Smuga oraz uczniowie klasy III D, Natalia Massowa, Natalia Ślęzak, Julia Kalinowska i Natalia Padoł. Uroczystość poprowadzili Michalina Kosior i Maciej Kołodziejczak, także z klasy III D. W programie nie zabrakło akcentów muzycznych. Na scenie zaprezentowały się Karolina Góra, Oliwia Borkowska i Julia Ambrożewicz z zespołu „Staccato”, które wykonały utwór pt. „Fale Dunaju”, natomiast Karolina Puzio z klasy VII A zagrała poloneza na altówce. Z kolei Roch Bielawski również z klasy VII A zaprezentował się z partnerką w tańcach latynoamerykańskich. Warto podkreślić, że tego dnia pozostali uczniowie naszej szkoły także włączyli się do akcji. Nauczyciele przypomnieli ideę Narodowego Czytania, zaprezentowali teksty z „Antologii Niepodległości”, zachęcili do przygotowania plakatów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólne przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów, m.in. publiczna prezentacja lektur, stały się doskonałą lekcją historii literatury polskiej, a także pozwoliły lepiej zrozumieć doniosłe iprzełomowe wydarzenie w dziejach Polski, jakim było odzyskanie niepodległości.