22 września na dziedzińcu zamkowym rozpoczęła się historyczna gra miejska pod hasłem ,, Polki idolki”. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Muzeum Regionalne w Szczecinku i z ramienia Szkoły Podstawowej nr 6 Bożena Binkiewicz. Imprezę zorganizowano z okazji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa oraz dla uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły przebrani w stroje z XIX wieku prezentowali wybitne postacie polskie z tego okresu. Zadaniem uczestników, zaopatrzonych w stosowne mapki, było odnalezienie miejsca w parku, w który ukryły się postacie i na podstawie biogramu odgadnięcie kim jest prezentowany bohater. Miło nam, że nasza szkoła mogła pochwalić się najliczniejszą rzeszą pasjonatów historii, którzy w troszkę nietypowy sposób pogłębiali swą wiedzę. Nawet załamanie pogody i silny wiatr nie zepsuły nam wspaniałej zabawy.