W dniach 20 i 21 września uczniowie klas Vd i Vc wzięły udział w edukacyjnych warsztatach z kulturą i językiem romskim. Warsztaty organizowane były  przez Związek Romów Polskich z siedzibą w Szczecinku. Celem warsztatów jest promocja kultury, tradycji, obyczajów romskich i języka romskiego oraz promowanie równego traktowania osób bez względu na pochodzenie, łamanie stereotypów, zwalczanie dyskryminacji. Organizatorki wprowadziły uczestników w świat romskiej kultury, przedstawiły dawne życie Romów. Uczniowie mogli zobaczyć tradycyjne stroje estradowe Romów oraz posłuchać muzyki romskiej, uzyskali również szczegółowe informacje o tej ciekawej  kulturze. Każdy uczeń otrzymał słodki prezent oraz gazetę wydawaną przez Związek Romów Polskich.