Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn, w skład każdego zespołu wchodził uczeń  wraz z członkiem najbliższej rodziny. Zespół miał prawo do trzykrotnego odbicia piłki, ten sam zawodnik nie mógł kolejno odbić piłki dwa razy, nie licząc bloku. Mecz składał się z dwóch setów. Za zwycięzcę meczu uznawało się drużynę, która jako pierwsza zdobyła 20 pkt. i zachowała dwa pkt. przewagi. Przed przystąpieniem do rywalizacji, dzieci rozlosowały miejsca spośród trzech grup, w których rozegrały mecze w systemie „każdy z każdym”, zwycięzcy wyłonieni z każdej grupy rozegrali mecze o miejsca na podium. Po wyłonieniu zwycięzców turnieju, pani dyrektor naszej szkoły wręczyła dla każdego zespołu dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla pierwszych trzech zespołów zostały wręczone także medale a dla drużyny, która zwyciężyła cały turniej został wręczony Puchar Dyrektora Szkoły. W trakcie naszej imprezy zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia, przedstawiające zmagania rodzin, które prezentujmy poniżej. Cały turniej przebiegł w bardzo miłej rodzinnej atmosferze.