"Mega Misja" to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a uczniom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony nowoczesnej technologi. Przy realizacji wyzwań dzieci uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać etykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. Zajęcia prowadzone są w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Poprzez zajęcia plastyczne, ruchowe oraz twórczą dyskusję pracując przeważnie w grupach, uczniowie mogą sprawniej nabywać cyfrowe kompetencje. To jest ich Mega Misja! Udział w Mega Misji i zaangażowanie uczniów klasy II b został doceniony przez organizatora. Otrzymali oni przed świętami nagrodę niespodziankę w postaci kreatywnego zestawu plastycznego.