• slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1

Dnia 12 lutego  w naszej szkole obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym odbyły się zajęcia profilaktyczne w oparciu o scenariusz  "Wyloguj się do życia" - konsekwencje cyberuzależnienia wzbogacony o odpowiedzialność karną nieletnich, prowadzone przez mł.asp. Annę Matys ze szczecineckiej policji oraz pedagoga szkolnego. Zajęcia odbyły się w klasach szóstych i siódmych. Celem  głównym spotkań była promocja wartości innych niż sieć, form spędzania czasu wolnego, dzięki której uczeń identyfikuje symptomy uzależnienia od sieci, nazywa alternatywne przykłady spędzania czasu wolnego oraz uczeń jest świadomy odpowiedzialności karnej nieletnich. Po południu odbyło się spotkanie dla rodziców, prowadzone przez psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Komendę Powiatową Policji nt. „Dzieci w sieci” z perspektywy profilaktyki uzależnień i odpowiedzialności karnej nieletnich. Przygotowano również gazetkę szkolną związaną z tematem  bezpieczeństwa w sieci  oraz udostępniono materiały na ten temat uczniom i rodzicom.