Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że kreatywność to nie tylko, jak się niektórym wydaje umiejętności artystyczne, ale przede wszystkim  nieszablonowy sposób myślenia i działania.

Dziś kreatywność  jest  niezwykle pożądana nie tylko  jako pasja w życiu osobistym, ale także  jako ważna umiejętność na rynku pracy. Osoby kreatywne myślą w sposób elastyczny, a patrząc na problem widzą wiele potencjalnych rozwiązań. Są odważne, potrafią generować nowe pomysły i nie boją się działać poza schematami. W tradycyjnym, szkolnym modelu nauczania, przy przeładowanej podstawie programowej, mimo chęci nie zawsze  wystarcza czasu na kreatywne działania i wspieranie twórczych  postaw dzieci i młodzieży. Stąd pomysł by wesprzeć szkoły w tym obszarze.

Program KREATYWNY NINJA 2019  to dodatkowe lekcje kreatywności przeznaczone dla uczniów klas ósmych wszystkich szczecineckich szkół. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się   co to znaczy być kreatywnym i jak rozwijać swój twórczy potencjał. Poznały proste i praktyczne narzędzia, pomocne w  twórczym rozwiązywaniu problemów. Dzieci zobaczyły także czym jest inspiracja i jak jej poszukiwać. Nauczyły się też jak tworzyć nowe pomysły i  jak myśleć poza schematem. Uczniowie poznali także zasady pracy kreatywnej w grupie, a co najważniejsze świetnie się przy tym bawili.

Zajęcia Przeprowadziła  Monika Dołębska – urodzona w Szczecinku J trenerka kreatywnego myślenia specjalistka ds. wdrażania innowacji i projektów Design Thinking.  Przez 20 lat  pracowała z ponad 150 zespołami kreatywnymi w Polsce i za granicą. Współtworzyła ponad 300 reklam telewizyjnych i radiowych dla ponad 40 polskich i międzynarodowych marek, z których wiele zdobyło międzynarodowe nagrody kreatywne w tym złotego Lwa w Cann. Wykładowca metodyki Design Thinking w Collegium da Vinci w Poznaniu.”