• slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1

Koordynatorką przedsięwzięcia ze strony szkoły były pani Alicja Cybulska. Polonistka, która wspólnie z nauczycielami, Bożeną Kanią i Szymonem Ochockim, zadbała o wyraz artystyczny "Narodowego Czytania" w naszym mieście. Słowo wprowadzenia wygłosili burmistrz Szczecinka, Daniel Rak oraz poseł na sejm RP, Radosław Lubczyk. Czytanie nowel rozpoczęli zaproszeni goście, m.in. Radosław Lubczyk, Daniel Rak, Dorota Rusin-Hardenbicker, Maciej Makselon, Judyta Syczewska, Katarzyna Dudź, Małgorzata Bała, Janusz Rautszko, Tomasz Czuk i Ireneusz Markanicz, nauczyciele naszej szkoły, Oksana Myc - Łęczycka, Magdalena Kraszczyńska - Budnicka, Anna Gościńska oraz uczniowie klasy VIII C, Aleksandra Fiks, Oliwia Padewska i Wiktoria Antkiewicz, podopieczne pani Ewy Wiśniewskiej. Uroczystość poprowadzili Inka Tyluś i Tobiasz Gasiul z klasy V A. W programie nie zabrakło akcentów muzycznych. Na scenie zaprezentowała się Hanna Chałaczkiewicz, która zaśpiewała dwie piosenki, „Meluzynę” z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej oraz „Iść w stronę słońca” zespołu 2+1, natomiast Pani Bożena Kania i Aleksandra Leśniewska wykonały na fortepianie i skrzypcach utwór zespołu ABBA. Warto podkreślić, że tego dnia pozostali uczniowie naszej szkoły także włączyli się do akcji. Nauczyciele przypomnieli ideę „Narodowego Czytania”, zachęcili do przygotowania plakatów z okazji 8 edycji akcji. Wspólne przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów, m.in. publiczna prezentacja lektur, czytanie fragmentów książek stały się doskonałą lekcją historii literatury polskiej.