Jesień i zima to czas wyjątkowo trudny dla zwierząt. Zwiększa się zapotrzebowanie na karmę, brakuje ciepłych kocy i legowisk. We współpracy z dziewczętami z kl.4a, 4b oraz uczniami klasy 7b udało się zorganizować zbiórkę, której efekty po 3 tygodniach przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy w szkole: 65kg karmy, 30 kocy, poduszki, zabawki, smycz, obrożę, legowisko. Dary trafiły już do schroniska przy ul. Rybackiej. Nasza zbiórka ma miejsce łącznie w 3 punktach na terenie Szczecinka: SP6 - budynek ul. Kopernika i Armii Krajowej (sala101), hala sportowa OSiRu przy naszej szkole oraz Basen Aqua-Tur Szczecinek. Zbiórki potrwają przez całą zimę. Rodzice, uczniowie - DZIĘKUJEMY!!! Cały czas liczymy na Was!!!