Siódmoklasiści w utworach będących lekturami w klasie siódmej i tekstach zamieszczonych w podręczniku szukali  słowa przed ostatnia kropką w tekście, zapisywali je na wyciętych kropkach ( każdy uczeń dostał jeden tytuł, w którym szukał ostatniego wyrazu) a następnie zarówno indywidualnie,  jak i zbiorowo tworzyli  z tych słów własne teksty: wiersze, sentencje, zwykłe zdania  również zapisując je na kartonowych kropkach. Z nich również powstał plakat promujący dzień kropki w szkole.  Ciekwawe było również ogladanie projektowych prac innych dzieci  z rożnych szkół- nie tylko w Polsce ( w projekcie bierze udział ponad 100 szkół ). Było mnóstwo zabawy, świetna współpraca i przekonanie, że kropki mogą inspirować, jednoczyć wokół wspólnej sprawy, bawić. Niech kropki będą z Wami. I z nami:)