Od wielu lat 22 września w europejskich krajach obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. W środę, 22 września o godz. 11 odbyła się kolejna edycja rajdu rowerowego przebiegającego pod hasłem „Naokoło jest wesoło", w której wzięli udział uczniowie klasy 4a i 8d pod opieką wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Celem tej imprezy było podniesienie ekologicznej świadomości wśród młodzieży poprzez promowanie przyjaznych dla środowiska środków transportu w mieście. Heppening rozpoczął się w ogrodzie SAPiK-u przy ul. Kilińskiego. Tam też było zakończenie rajdu rowerowego, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek i atrakcyjne konkursy z nagrodami. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy medyczni oraz straż miejska. Uczniowie pełni wrażeń, szczęśliwi wrócili do szkoły. Do zobaczenia za rok.