Wiele wrażeń dała uczniom klasy 5c wycieczka do Juchowa. Razem z wychowawcą klasy p. Anną Gościńską oraz p. Anettą Ulikowską, uczniowie w dniu 21 października, zwiedzali gospodarstwo Juchowo Farm. Uczniowie wzięli udział w zajęciach na powietrzu. Przy pomocy mapy, notowali, co znajduje się w poszczególnych zagrodach. Podzieleni na grupy, z zaangażowaniem, rozpoznawali zwierzęta. Podczas tej swoistej lekcji przyrody i języka polskiego, mogli, dzięki pani przewodnik, dowiedzieć się, jak żyją zwierzęta: krowy, świnie, kozy, barany, konie, owce. Niektórzy uczniowie mogli po raz pierwszy zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wspólny posiłek, rozpoznawanie zbóż, pieczenie bułek – zakończyło pobyt w gospodarstwie. Uczniowie na lekcji języka polskiego napisali ciekawe sprawozdania z wycieczki. Podziękowania należą się przewodniczącej trójki klasowej – p. Agnieszce Czeszczewik, za pomoc w organizacji wyjazdu.