• slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • Slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1
 • slider1

W piątek 27 lutego o godzinie 17:00 w Muzeum Regionalnym w Szczecinku odbył się wykład pana Krzysztofa Kucharskiego pod tytułem ,, Zdobycie Szczecinka/ Neustettin - fakty i mity". Podczas prelekcji wykładowca w bardzo przystępny i ciekawy sposób przybliżył słuchaczom temat  powstania garnizonu wojskowego w naszym mieście, systemu umocnień Wału Pomorskiego w okolicach Szczecinka, a następnie omówił przebieg walk o zdobycie miasta, w końcowej części rozwiał wszystkie mity i przekłamania, które narosły wokół tych wydarzeń w naszej historii.W tym ciekawym wydarzeniu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klasy Va.